• Samorządny Kostrzyn

  "Samorządny Kostrzyn. Bezpłatny miejski biuletyn informacyjny" zmienia się nieprzerwanie od momentu jego stworzenia. Od stycznia 2016 roku stał się oddzielnym pismem, zatem zasadne wydało się stworzenie specjalnego działu, gdzie mogą znaleźć Państwo archiwalne numery...

 • Kronika za październik 2017

  Październik to ostatnie już w tym roku imprezy sportowe na świeżym powietrzu czy początek rozgrywek halowych (ekstraliga tenisa stołowego). To także miesiąc, w którym oddano do użytkowania ul. Narutowicza a w perspektywie pojawiły się inne długo oczekiwane inwestycje...

 • Kronika za wrzesień 2017

  We wrześniu nie brakowało emocji sportowych na mniejszą i większą skalę, a wśród najważniejszych wymienić trzeba 32. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka".  20-lecie swojego istnienia obchodziła Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna...

 • Kronika za sierpień 2017

  I kiedy sierpień zbliżal się do końca (a dokładnie 26 sierpnia) Mieszkańcy tłumnie wyszli z domów by uczestniczyć w Powiatowym Święcie Plonów z koncertem Michała Szpaka na finał!  Ale to nie jedyne wydarzenia minionego miesiąca, o czym zresztą przekonają się Państwo w naszej kronice...

 • Kronika za lipiec 2017

  W lipcu zaczęły sie też wakacje a wraz z nimi nadszedł czas błogiego leniuchowania, co udzieliło sie także redakcji... tym razem więc kronika nieco krótsza, mniejsza ale wciąż starająca się przypomnieć najważniejsze wydarzenia w mijającym miesiącu...

 • Kronika za czerwiec 2017

  W czerwcu obchodziliśmy 60-lecie kostrzyńskiej piłki nożnej a w całym mieście odbywały się pikniki, letnie festyny i imprezy sportowe. Ważnym wydarzeń był także jubileuszowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "złoty Lizak" i cała masa letnich wydarzeń...

 • Kronika za maj 2017

  Rozpoczęła się również długo oczekiwana inwestycja na ul. Kościuszki, która wzbudziła niemałe emocje. Przedszkolaki (i nie tylko) świętowały Dzień Mamy, wodniacy rozpoczęli swój sezon a kibice szaleli n imprezach sportowych. I to wszystko w ciągu zaledwie 31 dni maja...

Kronika Miasta za KWIECIEŃ 2018

5ace0386ec5be pKwiecień…miasto zelektryzowała konferencja prasowa poświęcona planom budowy obwodnicy, którą potwierdziła osobiście zgromadzonym dziennikarzom Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To w kwietniu pierwsze spotkania rundy wiosennej rozegrała odmłodzona Celuloza ale i winnych dyscyplinach nie brakowało sportowych emocji i powodów do świętowania. Standardowo już koncentrujemy się zresztą w naszej kronice na sporcie, jednocześnie starając się o pozostałych wydarzeniach szeroko informując Państwa na łamach „Samorządnego Kostrzyna” i „Przekroju Lokalnego”, którego nasz portal jest partnerem medialnym…

nukleon008

5 kwietnia w hali Zespołu Szkół odbyły się zawody Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców na szczeblu rejonu. Niestety na turniej nie dojechała drużyna Liceum Ogólnokształcącego ze Świebodzina. I chociaż już od początku było wiadomo że do półfinału awansuje zarówno nasza drużyna jak i ekipa z Zespołu Szkól Elektrycznych z Gorzowa to mecz o pierwsze miejsce był bardzo emocjonujący. Reprezentacja Zespołu Szkół z Kostrzyna nad Odrą: Pawlicki Kuba, Nowicki Gerard, Barłowski Kacper, Orbach Aleksander, Blatkiewicz Remigiusz, Szyda Jakub, Korzik Kajetan, Jastrzębski Przemysław, Chełpa Radosław, Burzyński Marcin, Naumowicz Kacper, Czapaluk Arkadiusz http://naszkostrzyn.pl/sport/3830-pilkarze-reczni-zespolu-szkol-w-polfinale-lom

7 kwietnia swój pierwszy mecz, przed własną publicznością, Towarzystwo Sportowe Celuloza Kostrzyn nad Odrą rozpoczęło od porażki z SKP Słubice 1:3. Spotkanie, w którym najmłodszy wiekowo zespół startujący w rozgrywkach lubuskiej serie A zmierzył się ze „starymi wyjadaczami” mógł (i musiał!) się podobać. Nie brakowało w nim walki, a gospodarze byli o krok od upragnionego zwycięstwa. Dobra gra i młodzieńcza fantazja nie dały jednak rady boiskowemu cwaniactwu, doświadczeniu i zespołowi, który w tym składzie osobowym gra znacznie dłużej niż kilka(naście) tygodni. Mimo przegranej Papierowym należą się oklaski za serducho, wolę walki i gryzienie murawy. Tylko takie mecze chcemy oglądać w wykonaniu Celulozy, która do szatni schodziła przegrana, ale nie pokonana http://naszkostrzyn.pl/sport/3836-mlodziez-nie-dala-rady-weteranom

7 kwietnia rywalizowaliśmy na międzywojewódzkiej lidze dzieci i młodzików w Wałbrzychu. Zgarnęliśmy tam 11 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Nasi chłopcy mimo zmęczenia po 320 kilometrowej trasie pokazali, że mają silny charakter i pragną zdobywać kolejne medale. Wspaniała atmosfera w drużynie na którą pracują nie tylko trenerzy i działacze, ale również sami zawodnicy powoduje, że stajemy się coraz silniejsi i głodni najwyższych sportowych sukcesów. Oczywiście w parze z walecznym duchem ekipy idzie praca na każdym treningu http://naszkostrzyn.pl/sport/3838-zapasnicy-zdobywaja-kolejne-medale

8 kwietnia sezon siatkarski wszedł w fazę zasadniczą, nasze zawodniczki rozgrywają teraz najważniejsze zawody w sezonie. Kalendarz imprez siatkarskich jest bardzo napięty. W niedzielę nasze zespoły brały udział w turnieju barażowym w Nowej Soli o wejście do finału wojewódzkiego Kinder+Sport. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Ostatecznie II miejsce (awans) wywalczyła sobie drużyna ,,czwórek” w składzie: Wanessa Konopko, Nadia Kaczorowska, Oliwia Kolińska, Magdalena Najda, Weronika Domeracka i I miejsce (awans) drużyna trójek składająca się z zawodniczek z Sulęcina, Gorzowa i Kostrzyna (Hania Waskin). Zespół dwójek w składzie: Karolina Sommer i Natalia Górecka zajął VI miejsce http://naszkostrzyn.pl/sport/3833-brawo-nasze-siatkarki

9 kwietnia w kostrzyńskim Urzędzie Miasta miała miejsce konferencja prasowa Elżbiety Rafalskiej – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To wyróżnienie i zaszczyt dla naszego miasta, bowiem takich konferencji nie mieliśmy w mieście od wielu lat. Pani Minister towarzyszyli wojewoda lubuski – Władysław Dajczak , Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze - Marek Langer, Prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Krzysztof Kielec oraz Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą - Andrzej Kunt. Obecne były telewizje i dziennikarze z ogólnopolskich i regionalnych stacji http://naszkostrzyn.pl/gospodarka/3835-niecodzienne-spotkanie-w-urzedzie

11 kwietnia Zarząd Samorządu z przewodniczącym na czele spotkał się z władzami miasta reprezentowanych przez wiceburmistrza Zbigniewa Biedulskiego oraz naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Annę Wasielak. Spotkanie dotyczyło m.in.: wiosennych porządków na terenie osiedla, pielęgnacji krzewów przy bloku nr 10 oraz postawienia ławostołów na wniosek mieszkańców bloku. Szerzej w kwietniowym numerze „Samorządnego Kostrzyna”

11 kwietnia w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Gmina na 6". W konkursie, którego organizatorem jest Gazeta Lubuska wzięła udział większość lubuskich gmin, które mogły startować w czterech kategoriach: gmina przyjazna turystom, gmina przyjazna mieszkańcom, gmina przyjazna środowisku lub gmina przyjazna inwestorom. Miasto Kostrzyn nad Odrą brało udział w kategorii GMINA PRZYJAZNA INWESTOROM. Burmistrz Andrzej Kunt osobiście stanął przed kapitułą konkursową i mając zaledwie pięć minut zaprezentował nasze miasto doskonale – Kostrzyn nad Odrą otrzymał najwyższą ilość punktów, bo aż 55 !Jesteśmy dumni z przyznanej nagrody. Można powiedzieć, że gmina przyjazna inwestorom to również gmina, która sprzyja zarówno mieszkańcom, turystom jak i środowisku. Wszystkie te dziedziny życia są ze sobą mocno powiązane. Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu. Ta nagroda motywuje nas do dalszej, wytężonej, ale jak widać owocnej pracy na rzecz miasta i naszych mieszkańców http://naszkostrzyn.pl/gospodarka/3842-kostrzyn-na-szostke

13 kwietnia przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 "Bajka" spotkały się z burmistrzem Kostrzyna nad Odrą - Adrzejem Kuntem, jego zastępcą - Zbigniewem Biedulskim, naczelnikiem Wydziału Oświaty - Marzeną Brenk-Sułkowską oraz z kierownikiem Wydziału Inwestycji - Zbigniewem Jakubowskim. Wycieczka do Urzędu Miasta była bardzo udana. Dzieci zostały powitane osobiście przez burmistrza miasta. Burmistrz pytał dzieci co chciałyby, aby w Kostrzynie powstało. Najwięcej głosów pojawiło się w sprawie basenu i placów zabaw. Wszystkie życzenia zostały zapisane w zeszycie pana kierownika. Po części oficjalnej przedszkolaki miały możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych wydziałów. Dzieci dowiedziały się m.in. gdzie można wyrobić dowód osobisty lub zameldować się, jak wygląda godło Polski, herb Kostrzyna i herb województwa lubuskiego. Celem tej wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, jak również umocnieniu postaw obywatelskich, które będą procentować w przyszłości.

16 kwietnia Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą wraz ze Skarbnikiem Miasta oficjalnie podpisali w Zielonej Górze umowę dofinasowania z wicemarszałkiem Stanisławem Tomczyszynem inwestycji dot. budowy skateparku. Zadanie zostało dofinasowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość inwestycji to 499 tys. zł natomiast wartość dofinasowania z PROW to 63,63% kosztów, tj. 318 tys. zł. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi jesienią 2018 r. Cieszę się, że dziś możemy podpisać kolejne umowy. Wiem, że są to zadania, na które mieszkańcy czekali od dawna- mówił wicemarszałek S. Tomczyszyn.

17 kwietnia w murach Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą spotkali się przedstawiciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze wszystkimi osobami z ramienia Urzędu Miasta, które wnoszą swój wkład pracy do organizacji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Tematem spotkania był oczywiście zbliżający się Festiwal Pol’And’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Tematem przewodnim były śmieci. W jednej z ostatnich poniedziałkowych audycji „Zaraz będzie ciemno”, Jurek Owsiak mówił sporo o „sprzątaniu śmieci” i haśle „Zaraz będzie czysto”. Każdy ze słuchaczy opowiadał, co robi, by wokół swojej wioski było czysto. Pozdrawiał również mieszkańców Kostrzyna nad Odrą, podkreślił również jak ważny jest kontakt i dialog z mieszkańcami.

18 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą odbyło się spotkanie z Jackiem Federowiczem. Autor promował swoje trzy ostatnio wydane książki: „Będąc kolegą kierownikiem”, „Święte krowy na kółkach” i wznowioną po latach „W zasadzie tak”. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadał o każdej z nich, przeczytał też kilka swoich felietonów, które fantastycznie obrazują współczesne czasy. Nie zabrakło też pytań publiczności, na które błyskotliwie i szczerze odpowiadał. Za tę otwartość wielokrotnie, podczas tego 1,5-godzinnego spotkania, otrzymywał burzę oklasków.

19 kwietnia ukazał się kwietniowy numer „Przekroju Lokalnego”: http://naszkostrzyn.pl/archiwum/3849-przekroj-lokalny-nr4-64-2018

20 kwietnia nastąpiło uroczyste wbicie szpadla na terenie budowy nowego miejskiego żłobka w Kostrzynie nad Odrą dokonane przez: Burmistrza Miasta Andrzeja Kunta, zastępcę Burmistrza Zbigniewa Biedulskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Marka Tatarewicza, Radnych Leszka Naumowicza oraz Jeremiego Filusia, Radnego Powiatu Gorzowskiego Zygmunta Mendelskiego wraz z pracownikami firmy IKAA Aneta Suchomel oraz pracownikami Urzędu Miejskiego z wydziału Inwestycji. Po uroczystości, można było dokonać wpisu do specjalnie założonej na tę okazję kroniki budowy.

26 kwietnia ukazał się „Samorządny Kostrzyn” nr 04/18 - kwiecień 2018 http://naszkostrzyn.pl/component/content/article/102-samorzadny-kostrzyn/3858-samorzadny-kostrzyn-nr-04-18-kwiecien-2018

26-27 kwietnia w Nowej Soli rozgrywany był Finał Wojewódzki XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym rewelacyjnie spisały się kostrzyńskie stowarzyszenia. Już pierwszego dnia mistrzyniami Województwa Lubuskiego zostały dziewczyny z MUKS Przyjaciół Sportu w Kostrzynie nad Odrą w kat. U-12, a UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą została pokonana dopiero w finale. W drugim dniu zawodów w kat. U-8 Falubaz Zielona Góra wyeliminował UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, a młodsze Czwórki w półfinale przegrywają z Victorią Jasień. Kostrzyńskie drużyny więc po raz kolejny udowodniły, że należy się z nimi liczyć. Podsumowując dwa dni piłkarskich zmagań: turniej należy uznać za udany, czego najlepszym dowodem były uśmiechy dzieci! http://naszkostrzyn.pl/sport/3859-puchar-dla-kostrzyna

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

 
01 września 2019
Zapisy do biegu
 
POLECAMY:
 
pnuw
25 sierpnia, godz. 9:00
Park Narodowy Ujście Warty
 
wanat
23 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
  
plakat pl
Euroregionalny turniej piłkarski
25 sierpnia, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
Zew Dabroszyn vs Znicz Trzemeszno
25 sierpnia, godz. 16:00
 
plakat x-page-001
"Kostrzyńska Dziesiątka"
1 września, godz. 10:00
Stadion MOSiR
 
123
13 września, godz. 20:00
KCK Kręgielnia
 
2887
21 września
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY

sk7
Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2019 - LIPIEC 2019
 kolejny: 29 sierpnia 2019
 
pl8
Przekrój Lokalny
Nr 8(78)/2019 - SIERPIEŃ 2019 
 kolejny: 13 września 2019
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2019 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo