Historia "Kostrzyńskiej Dziesiątki"

K10W tym roku odbywał się w naszym mieście 32. Miedzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka" - 3 września 2017 roku Miasto Kostrzyn nad Odrą miało zaszczyt po raz kolejny gościć czołowe biegaczki i biegaczy z Polski i zagranicy. Bieg ten to nie tylko tradycja czy satysfakcja dla organizatorów. To przede wszytskim promocja miasta jako miejsca aktywnego, gdzie pojęcie "zdrowy tryb życia" nie jest tylko sloganem. Jak przypomina pomysłodawca Kostrzyńskiej Dziesiątki a zarazem Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski "W Kostrzynie nad Odrą trwa moda na bieganie. Liczny udział Kostrzynian w różnych imprezach biegowych na terenie Polski, powstanie Kostrzyńskiego Klubu Biegacza, zdobyte medale w konkurencjach biegowych na Mistrzostwach Polski Weteranów oraz wieloletnie starty w naszym biegu Lucjana Stańczaka, ś.p. Antoniego Młodzieniaka, Krzysztofa Bukiela, Jerzego Saka, Walerego Kowalewskiego, czy  historyczne wygranie biegu przez Mariusza Staniszewskiego, udział w biegu reprezentantów  z Francji, Holandii, Białorusi, Niemiec i Ukrainy oraz biegaczy reprezentujących 14 województw z Polski są przykładem pięknej promocji Miasta i naszego biegu." Zatem przypomnijmy młodszym pokoleniom poprzednie edycje...

 

Inicjatorem i organizatorem „Kostrzyńskiej Dziesiątki” od 1986 roku jest Zygmunt Medelski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekracji w Kostrzynie nad Odrą. W historii kostrzyńskiej imprezy dziewięciokrotnie zwyciężała Danuta Pietruszyńska z  Bielska k. Międzychodu, pięciokrotnie Danuta Pieczulis z Olsztyna, czterokrotnie Maria Kawiorska z Pszczewa, trzykrotnie Joanna Karpińska ze Szczecina, dwukrotnie Małgorzata Szewczyk z Kostrzyna nad Odrą, Yulia Diatlova z Ukrainy, jeden raz Dorota Gruszka z Gorzowa Wlkp., Bożena Naronowicz z Dębna, Karina Szymańska z Wąbrzeźna, Tatiana Bełkina z Białorusi, Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp., Natalia Bartak z Ukrainy. 

Wśród panów trzykrotnie bieg wygrywali: Zbigniew Murawski (Szczecin), Józef Podbereski (Gudzisz) oraz Jarosław Pesta z Poznania. Dwukrotnie najszybsi na mecie byli: Zbigniew Cielecki z Myśliborza, Andrzej Nowak z Poznania, Janusz Put ze Strzelec Krajeńskich i Marcin Zagórny z Radnicy, zaś jednokrotnie zwyciężali: Julian Oleksy z Żar, Mariusz Staniszewski z Kostrzyna nad Odrą, Tomasz Wilczyński z Oleśnicy, Karol Łagoda ze Śremu, Azad Rakipan z Białorusi, Jacek Lenart ze Zgorzelca, Marek Wasilewski  z Piły, Tomasz Chawawko z Dębna, Aleksander Nikalajuk z Białorusi, Łukasz Hryciuk z Dębna, Jan Zakrzewski z Niwisk, Adam Marysiak z Książa Śląskiego, Michał Bernardelli z Warszawy oraz Oleksiy Obuchovsky z Ukrainy.

W historii kostrzyńskiej imprezy biegowej w kategorii open mężczyzn tylko raz  w 1996 roku (11. edycja biegu) zwyciężył kostrzynianin Mariusz Staniszewski, wyprzedzając na mecie utytułowanego Mirosława Pestę z Poznania. Natomiast w kategorii open kobiet  dwukrotnie w latach 1988 (3 edycja) i 1989 roku (4 edycja), bieg wygrywała podopieczna Jerzego Saka, kostrzynianka Małgorzata Szewczyk. 

Rekordzistami kostrzyńskiego biegu są:
Kobiety do lat 29 - Krystyna Pieczulis (Olsztyn) - 1999 r. - 32.20
powyżej 29 lat - Krystyna Pieczulis (Olsztyn) - 2001 r. - 37.11
Mężczyźni do lat 29     - Dawid Lorenz (Poznań) - 1999 r. - 28,00
30 – 39 lat  - Zbigniew Murawski (Szczecin) - 1999 r. - 27.44
40 – 49 lat  - Jan Huruk (Słupsk) - 2001 r. - 29,45
50 – 59 lat   - Antoni Młodzieniak (Kostrzyn) - 1999 r. - 32,50
60 – 69 lat   - Józef Wrona (Wieleń) - 1998 r. - 36,57
70 – 79 lat   - Bolesław Sztop (Gorzów) - 2008 r. - 43.15
80 lat i więcej  - Zbigniew Petri (Gorzów) - 2013 r. - 79,05

K10

Z KART HISTORII "KOSTRZYŃSKIEJ DZIESIĄTKI"

1986 rok - I „Kostrzyńska Dziesiątka” (14 uczestników)
M Dorota Gruszka Gorzów 48,17 min.
M Zbigniew Cielecki Myślibórz 31,54 min.
M 16 - 29 Zbigniew Cielecki Myślibórz 31,54 min.
M 30 - 39 Józef Pieluszczak Gorzów 35,15 min.
M 40 - 49 Lucjan Stańczak Kostrzyn 35,28 min.

1987 rok - II „Kostrzyńska Dziesiątka” (19 uczestników)
K Bożena Naronowicz Dębno 49,00 min.
M Zbigniew Cielecki Myślibórz 32,17 min.
M 16 - 29 Zbigniew Cielecki Myślibórz 32,17 min.
M 30 - 39 Janusz Pochranowicz Dębno 32,50 min.
M 40 - 49 Ryszard Skąpski Myślibórz 33,20 min.
M 50 - 59 Zbigniew Petri Gorzów 45,09 min.

1988 rok - III „Kostrzyńska Dziesiątka” (53 uczestników)
K Małgorzata SzewczykKostrzyn 46,20 min.
M Julian Oleksyk Żary 29,58 min.
M 16 - 29 Julian Oleksyk Żary 29,58 min.
M 30 - 39 Janusz Pochranowicz Gorzów 31,05 min.
M 40 - 49 Ryszard Skąpski Myślibórz 33,00 min.
M 50 - 59 Bolesław Sztop Gorzów 35,15 min.
M 60 - 69 Cyryl Romiński Gorzów 53,29 min.

1989 rok - IV „Kostrzyńska Dziesiątka” (59 uczestników)
K Małgorzata SzewczykKostrzyn 44,24 min.
M Józef Podbereski Gudzisz 30,03 min.
M 16 - 29 Józef Podbereski Gudzisz 30,03 min.
M 30 - 39 Jan Karol Gorzów 30,10 min.
M 40 - 49 Ryszard Skąpski Myślibórz 30,40 min.
M 50 - 59 Bolesław Sztop Gorzów 34,12 min.

1990 rok - V „Kostrzyńska Dziesiątka” ( 71 uczestników)
K Maria Kawiorska Pszczew 35,32 min.
M Józef Podbereski Gudzisz 29,50 min.
M 16 - 29 Józef Podbereski Gudzisz 29,50 min.
M 30 - 39 Adam Musiał Krzyż 30,35 min.
M 40 - 49 Ryszard Skąpski Myślibórz 33,18 min.
M 50 - 59 Bolesław Sztop Gorzów 35,00 min.
M 60 - 69 Cyryl Romiński Gorzów 54,41 min.

1991 rok - VI „Kostrzyńska Dziesiątka” (73 uczestników)
K Maria Kawiorska Pszczew 39,11 min.
M Andrzej Nowak Szczecin 30,10 min.
M 16 - 29 Andrzej Nowak Szczecin 30,10 min.
M 30 - 39 Piotr Filip Gryfino 31,10 min.
M 40 - 49 Henk Westerlaken Holandia 31,26 min.
M 50 - 59 Bolesław Sztop Gorzów 36,25 min.
M 60 - 69 MieczysławZaworski Szczecin 44,29 min.

1992 rok - VII „Kostrzyńska Dziesiątka” (58 uczestników)
K Maria Kawiorska Pszczew 35,54 min.
M Jarosław Pesta Poznań 29,28 min.
M 16 - 29 Jarosław Pesta Poznań 29,28 min.
M 30 - 39 Adam Musiał Krzyż 31,08 min.
M 40 - 49 Zeger de Ruyter Holandia 31,38 min.
M 50 - 59 Lucjan Stańczak Kostrzyn 36,51 min.
M 60 - Zbigniew Petri Gorzów 41,43 min.

1993 rok - VIII „Kostrzyńska Dziesiątka” (44 uczestników
K Joanna Karpińska Szczecin 35,24 min.
M Jarosław Pesta Poznań 28,54 min.
M 16 - 29 Jarosław Pesta Poznań 28,54 min.
M 30 - 39 Marian Kapitańczyk Poznań 29,35 min.
M 40 - 49 Zeger de Ruyter Holandia 30,51 min.
M 50 - 59 Jerzy Sak Kostrzyn 33,43 min.
M 60 - 69 Zbigniew PerƟ Gorzów 42,25 min.

1994 rok - IX „Kostrzyńska Dziesiątka” (41 uczestników)
K DanutaPietruszyńska Międzychód 36,27 min.
M. Józef Podbereski Gudzisz 29,38 min.
M 16 - 29 Krzysztof Kochan Międzyrzecz 30,52 min.
M 30 - 39 Józef Podbereski Gudzisz 29,38 min.
M 40 - 49 Ryszard Skąpski Myślibórz 33,12 min.
M 50 - 59 Jerzy Sak Kostrzyn 34,41 min

1995 rok - X „Kostrzyńska Dziesiątka” (46 uczestników)
K Joanna Karpińska Szczecin 33,52 min.
M Andrzej Nowak Nowogard 29,13 min.
M 16 - 29 Andrzej Nowak Nowogard 29,13 min.
M 30 - 39 Henryk Jankowski Wrocław 29,14 min.
M 40 - 49 MarianKapitańczyk Poznań 31,48 min.
M 50 - 59 Jerzy Sak Kostrzyn 34,37 min.
M. 60 - 69 Jerzy Drewnik Poznań 40,47 min.

1996 rok - XI „Kostrzyńska Dziesiątka” (37 uczestników)
K Maria Kawiorska Pszczew 36,00 min.
M MariuszStaniszewskiKostrzyn 30,22 min.
M 16 - 29 MariuszStaniszewskiKostrzyn 30,22 min.
M 30 - 39 Mirosław Bugaj Poznań 30,46 min.
M 40 - 49 Ryszard Wydra Cychry 36,40 min.
M 50 - 59 AntoniMłodzieniak Kostrzyn 35,25 min.
M 60 - 69 Józef Matysiak Międzyrzecz 44,10 min.

1997 rok - XII „Kostrzyńska Dziesiątka” (42uczestników)
K Joanna Karpińska Szczecin 34,50 min.
M Jarosław Pesta Poznań 29,47 min.
M 16 - 29 Norbert Smuda Gliwice 30,22 min.
M 30 - 39 Jarosław Pesta Poznań 29,47 min.
M 40 - 49 WojciechMedyński Choszczno 36,00 min.
M 50 - 59 Jerzy Sak Kostrzyn 35,36 min.
M 60 - 69 Kazimierz Kąkol Zielona Góra 37,22 min.

1998 rok - XIII „Kostrzyńska Dziesiątka” (37 uczestników)
K Karina Szymańska Wąbrzeźno 32,39 min.
M Zbigniew Murawski Szczecin 28,28 min.
M 16 - 29 Marek Wasilewski Gorzów 28,44 min.
M 30 - 39 Zbigniew Murawski Szczecin 28,28 min.
M 40 - 49 Adam Musiał Krzyż 29,16 min.
M 50 - 59 Jerzy Sak Kostrzyn 33,11 min.
M 60 - 69 Józef Wrona Wieleń 36,57 min.

1999 rok - XIV„Kostrzyńska Dziesiątka” (47uczestników)
K Krystyna Pieczulis Olsztyn 32,20 min.
M Zbigniew Murawski Szczecin 27,44 min.
M 16 - 29 Dawid Lorenz Poznań 28,00 min.
M 30 - 39 Zbigniew Murawski Szczecin 27,44 min.
M 40 - 49 MarianKapitańczyk Poznań 29,48 min.
M 50 - 59 AntoniMłodzieniak Kostrzyn 32,50 min.
M 60 - 69 Bolesław Sztop Gorzów 39,18 min.

2000 rok - XV„Kostrzyńska Dziesiątka” (37 uczestników)
K Krystyna Pieczulis Olsztyn 35,59 min.
M Tomasz Wilczyński Oleśnica 29,53 min.
M 16 - 29 Tomasz Wilczyński Oleśnica 29,53 min.
M 30 - 39 Andrzej Nowak Nowogard 29,56 min.
M 40 - 49 Adam Musiał Krzyż 31,43 min.
M 50 - 59 AntoniMłodzieniak Kostrzyn 35,51 min.
M 60 - 69 Bolesław Sztop Gorzów 38,48 min.

2001 rok - XVI „Kostrzyńska Dziesiątka” (52uczestników)
K Krystyna Pieczulis Olsztyn 34,53 min.
M Zbigniew Murawski Szczecin 29,19 min.
M 16 - 29 Jurij Giczun Ukraina 29,26 min.
M 30 - 39 ZbigniewMurawski Szczecin 29,19 min.
M 40 - 49 Jan Huruk Słupsk 29,45 min.
M 50 - 59 AntoniMłodzieniak Kostrzyn 36,13 min.
M. 60 - 69 Bolesław Sztop Gorzów 39,38 min.

2002 rok - XVII „Kostrzyńska Dziesiątka” (38 uczestników)
K Krystyna Pieczulis Olsztyn 37,11 min.
M Azad Rakipan Białoruś 29,40 min.
M 16 - 29 ZurisławGapiejenko Białoruś 29,46 min.
M 30 - 39 Azad Rakipan Białoruś 29,40 min.
M 4 0 - 49 KrzysztofPokrzewiński Police 32,55 min.
M 50 - 59 Jerzy Ochota Police 35,06 min.
M. 60 - 69 Bolesław Sztop Gorzów 40,20 min.

2003 rok - XVIII „Kostrzyńska Dziesiątka” (30 uczestników)
K Krystyna Pieczulis Olsztyn 41,06 min.
K do lat 29 Alicja Rybińska Damasławek 44,38 min.
K od 30 Krystyna Pieczulis Olsztyn 41,06 min.
M Jacek Lenart Zgorzelec 36,08 min.
M 16 - 29 Maciej Łucyk Stołężyk 38,47 min.
M 30 - 39 Jacek Lenart Zgorzelec 36,08 min.
M 40 - 49 Mirosław Bugaj Poznań 37,00 min.
M 50 - 59 Jerzy Ochota Police 41,51 min.
M 60 - 69 Jerzy Sak Kostrzyn 43,00 min.
M od lat 70 MieczysławZaworski Szczecin 75,16 min.
wózki wycz.Jerzy Soboń Świebodzin 31,29 min.

2004 rok -XIX „Kostrzyńska Dziesiątka” (33uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Międzychód 37,37 min.
K do lat 29 Alicja Rybińska Damasławek 40,38 min.
K od lat 30 DanutaPetruszyńska Międzychód 37,37 min.
M Karol Łagoda Śrem 30,31 min.
M 16 - 29 Karol Łagoda Śrem 30,31 min.
M 30 - 39 Jarosław Janicki Gryfino 30,40 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Gudzisz 31,51 min.
M 50 - 59 Franciszek Wódka Gorzów 35,24 min.
M 60 - 69 Jerzy Sak Kostrzyn 39,43 min.
M od 70 lat Zbigniew Petri Gorzów 54,08 min.
wózki wycz.Jerzy Soboń Świebodzin 28,00 min.

2005 rok - XX „Kostrzyńska Dziesiątka” (51uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Bielsko 35,55 min.
K do lat 29 Katarzyna Musiał Krzyż 38,45 min.
K od lat 30 Danuta Pietruszyńska Bielsko 35,55 min.
M Marek Wasilewski Piła 30,18 min.
M 16 - 29 Krzysztof Jakuć Piła 30,38 min.
M 30 - 39 Marek Wasilewski Piła 30,18 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Cychry 30,32 min.
M 50 - 59 Jerzy Ochota Police 36,38 min.
M 60 - 69 Jerzy Sak Kostrzyn 37,58 min.
M od 70 lat Wiesław Markowiak Gorzów 49,44 min.
wózki zw. Jerzy Soboń Świebodzin 32,53 min.

2006 rok -XXI „Kostrzyńska Dziesiątka” (43 uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Bielsko 37,44 min.
K do lat 29 Alicja Rybińska Damasławek 39,06 min.
K pow. 30 Danuta Pietruszyńska Bielsko 37,44 min.
M Tomasz Chawawko Dębno 30,30 min.
M 16 - 29 Tadeusz Zblewski Bytów 30,31 min.
M 30 - 39 Tomasz Chawawko Dębno 30,30 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Cychry 33,18 min.
M 50 - 59 Ryszard Wydra Cychry 37,58 min.
M 60 - 69 Jerzy Sak Kostrzyn 38,40 min.
M od 70 lat Florian Kropidłowski Police 58,45 min.
wózki wycz.Jerzy Soboń Świebodzin 29,33 min.

2007 rok -XXII „Kostrzyńska Dziesiątka”(61 uczestników)
K Tatiana Bełkina Białoruś 35,53 min .
K do lat 29 Dorota Woźniak Koło 40,48 min.
K 30 lat + Tatiana Bełkina Białoruś 35,53 min.
M AleksanderNikalajuk Białoruś 29,41 min.
M do lat 29 AleksanderNikalajuk Białoruś 29,41 min.
M 30 - 39 Tomasz Chawawko Dębno 31,27 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Cychry 33,00 min.
M 50 - 59 Jerzy Janowicz Leszno 35,33 min.
M 60 - 69 Antoni Młodziniak Kostrzyn 40,30 min.
M 70 Henryk Jakubiak Leszno 44,34 min.
wózki Jerzy Soboń Świebodzin 35,46 min.

2008 rok - XXIII „Kostrzyńska Dziesiątka” (50 uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Bielsko 36,42 min.
K do lat 29 Elżbieta Wziętek Międzychód 39,32 min.
K 30 lat+ DanutaPietruszyńska Bielsko 36,42 min.
M Łukasz Hryciuk Dębno 32,07 min.
M do lat 29 Łukasz Hryciuk Dębno 32,07 min.
M 30 - 39 MarcinGrzegorzewski Niedoradz 32,39 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Cychry 33,19 min.
M 50 - 59 Jerzy Warszawski Żagań 36,48 min.
M 60 - 69 Edward Kotarski Kożuchów 38,43 min.
M 70 Bolesław Sztop Gorzów 43,15 min
.

2009 rok -XXIV „Kostrzyńska Dziesiątka” (45 uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Międzychód 38,44 min.
K do lat 29 Katarzyna Łucyk Stołężyn 45,23 min.
K 30 lat+ DanutaPietruszyńska Międzychód 38,44 min.
M Janusz Put Strzelce Kraj. 31,11 min.
M do lat 29 Janusz Put Strzelce Kraj. 31,11 min.
M 30 - 39 Marek Wasilewski Piła 31,34 min.
M 40 - 49 Józef Podbereski Cychry 33,24 min.
M 50 - 59 Wiesław Kotarski Police 35,55 min.
M 60 - 69 Edward Rotarski Kożuchów 40,48 min.
M 70 Bolesław Sztop Gorzów 45,13 min.
wózki Jerzy Soboń Świebodzin 30,06 min.

2010 rok -XXV „Kostrzyńska Dziesiątka” (62uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Międzychód 39,20 min.
K do lat 29 Monika Zemla Myślibórz 42,07 min.
K 30 lat+ DanutaPietruszyńska Międzychód 39,20 min.
M Janusz Put Strzelce Kraj. 31,59 min.
M do lat 29 Janusz Put Strzelce Kraj. 31,59 min.
M 30 - 39 Tomasz Chawawko Dębno 32,26 min.
M 40 - 49 Edmund Kramarz Sanok 33,05 min.
M 50 - 59 Jerzy Warszawski Żagań 37,52 min.
M 60 - 69 Edward Rotarski Kożuchów 40,44 min.
M 70 Bolesław Sztop Gorzów 45,44 min.
wózki Edward Kalinowski Zielona Góra 32,01 min.

2011 rok -XXVI „Kostrzyńska Dziesiątka” (84 uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Międzychód 39,49 min.
K do lat 29 Wioletta Paduszyńska Gorzów 46,37 min.
K 30 lat+ Danuta Pietruszyńska Międzychód 39,49 min.
M Jan Zakrzewski Niwiska 32,34 min.
M do lat 29 Artur Olejarz Zielona Góra 32,34 min.
M 30 - 39 Tomasz Chawawko Dębno 38,01 min.
M 40 - 49 Jan Zakrzewski Niwiska 32,34 min.
M 50 - 59 Jerzy Ochota Police 40,41 min.
M 60 - 69 Tadeusz Plata Szczecin 41,18 min.
M 70 - 79 Bolesław Sztop Gorzów 49,55 min.
M 80+ Zbigniew Petri Gorzów 77,21 min.
wózki Edward Kalinowski Zielona Góra 32,46 min.

2012 rok -XXVII „Kostrzyńska Dziesiątka” (94 uczestników)
K Danuta Pietruszyńska Bielsko 38,47 min.
K do lat 29 Wioletta Paduszyńska Gorzów 40,36 min.
K 30 lat+ Danuta Pietruszyńska Bielsko 38,47 min.
M Adam Marysiak Książ Śląski 33,54 min.
M do lat 29 Adam Marysiak Książ Śląski 33,54 min.
M 30 - 39 Zbigniew Kalinowski Police 34,09 min.
M 40 - 49 Dariusz Ruta Nowy Tomyśl 37,00 min.
M 50 - 59 Janusz Ratajczak Drawsko Pom. 39,22 min.
M 60 - 69 Jerzy Ochota Police 41,53 min.
M 70 - 79 Józef Wrona Wieleń 55,52 min.
M 80+ Zbigniew Petri Gorzów 79,05 min.

2013 rok -XXVIII „Kostrzyńska Dziesiątka” (141uczestników)
K/K do lat 29 Natalia Bartak Ukraina 38,43 min.
K 30 lat+ Ewa Huryń Szczecin 40,10 min.
M Michał Bernardelli Warszawa 32,38 min.
M do lat 29 Adam Marysiak Książ Śląski 33,02 min.
M 30 - 39 Michał Bernardelli Warszawa 32,38 min.
M 40 - 49 Grzegorz Naglacki Szczecin 38,04 min.
M 50 - 59 Józef Podbereski Boleszkowice 36,32 min.
M 60 - 69 Jerzy Warszawski Żagań 41,06 min.
M 70 - 79 Tadeusz Wójcik Chojna 50,49 min.

2014 rok - XXIX „Kostrzyńska Dziesiątka” (138 uczestników)
K Wioletta Paduszyńska Gorzów 40,23 min.
K dolat29 Wioletta Paduszyńska Gorzów 40,23 min.
K 30 lat+ BarbaraPochranowicz Myślibórz 41,08 min.
M Marcin Zagórny Radnica 33,06 min.
M do lat 29 Marcin Zagórny Radnica 33,06 min.
M 30 - 39 Yuriy Blahodir Ukraina 33,08 min.
M 40 - 49 Tomasz Chawawko Dębno 35,19 min.
M 50 - 59 Józef Podbereski Gudzisz 36,18 min.
M 60 - 69 Jerzy Ochota Police 44,25 min.
M 70 - 80 Bolesław Brzeziński Czerwieńsk 48,29 min.
M 80+ Bronisław Maciuszko Szczecin 66,41 min.

2015 rok - XXX „Kostrzyńska Dziesiątka” (221 uczestników)
K Yulia Diatlowa Ukraina 36,37 min.
K do lat 29 Yucia Diatlowa Ukraina 36,37 min.
K 30 - 39 WioleƩa Paduszyńska Gorzów 36,50 min.
K 40 lat+ Ewa Huryń Szczecin 39,00 min.
M Marcin Zagórny Radnica 31,46 min.
M do lat 29 Marcin Zagórny Radnica 31,46 min.
M 30 - 39 Yury Blahodir Ukraina 32,06 min.
M 40 - 49 SebasƟan Sobczak Nowa Sól 34,48 min.
M 50 - 59 Józef Podbereski Gudzisz 37,58 min.
M 60 - 69 Adam Wróblewski Wieleń 38,55 min.
M 70 - 79 Bolesław Brzeziński Czerwieńsk 48,59 min
.

2016 rok  - XXXI „Kostrzyńska Dziesiątka” (151 uczestników)
K Yulia Diatlova Ukraina 40,24 min.
K do lat 29 Yulia Diatlova Ukraina 40,24 min.
K 30 - 39 BarbaraPochranowicz Myślibórz 41,20 min.
K 40+ Edyta Aftyka Kostrzyn 48,40 min.
M Oleksiey Obuchovsky Ukraina 32,29 min.
M do lat 29 Oleksiey Obuchovsky Ukraina 32,29 min.
M. 30 - 39 Yury Blahodir Ukraina 34,56 min.
M 40 - 49 Tomasz Chawawko Dębno 38,01 min.
M 50 - 59 Józef Podbereski Gudzisz 38,55 min.
M 60 - 69 Zdzisław Kazibut Poznań 40,12 min.
M 70 - 79 Zbigniew Franków Dębno 50,27 min.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
młodzieżowe dni kultury
25-26 listopada
ZAPISY TRWAJĄ!
,,Pół na Pół”
2 grudnia, godz. 18:00
KCK Kręgielnia
The WayWe Get By 5
8 grudnia, godz. 19:00 
KCK Kręgielnia
 
Kino za rogiem: 
kino listopad

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 7/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
pl9
Nr 10(58)/2017 - PAŹDZIERNIK 2017
 
wp3
nr 3(32) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 
plan
 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo