Dożynki Powiatowe 2017 (foto!)

Dożynki Powiatowe 2017Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbyło się 26 sierpnia 2017 r. w Kostrzynie nad Odrą. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Po Mszy św. uformowany został korowód dożynkowy składający się z burmistrzów i wójtów wraz z przedstawicielami swoich gmin oraz zespołów śpiewaczych, a także Starosty Dożynek, którym w tym roku był Kamil Duda z Kostrzyna nad Odrą i Starościny Dożynek z Deszczna. Korowód z Kostrzyńską Orkiestrą Dętą przeszedł na teren błoni kostrzyńskiego Amfiteatru, gdzie rozpoczęła się część oficjalna związana z obrzędem dożynkowym. Kolejnym punktem Święta Plonów był przegląd artystyczny zespołów z Powiatu Gorzowskiego, w którym Kostrzyn reprezentował zespoły: Drzewiczanie, Wrzos oraz Kapela u Tadka.

Dożynki Powiatowe 2017

Ważnym elementem każdego święta plonów jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy: wieniec z Kostrzyna został przygotowany przez Osiedle Szumiłowo, który został nagrodzony III miejscem, a także przez Związek Emerytów i Rencistów, nagrodzony wyróżnieniem. Dożynkom towarzyszyły także konkursy na najładniejsze stoisko dożynkowe oraz najlepsze smaki powiatu. Tu również Kostrzyn nad Odrą został doceniony i wyróżnienie za danie główne i deser trafiło do Pani Barbary Dymek. Komisja konkursowa dostrzegła również uroki naszego kostrzyńskiego stoiska, na którym odbywał się konkurs wiedzy o Kostrzynie i powiecie, którego zwieńczeniem było losowanie nagrody głównej ufundowanej przez Powiat Gorzowski – roweru oraz tabletów ufundowanych przez Salon NC+ z Kostrzyna nad Odrą. Nagroda główna – rower - trafiła do młodego kostrzynianina – Michała Martinek. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wygranych i bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursach.

Dożynki Powiatowe 2017

Impreza zakończona została koncertami gwiazd. Na deskach amfiteatru wystąpił w pierwszej części zespół Long & Junior. Gwiazdą, na którą jednak oczekiwała największa liczba mieszkańców Kostrzyna i Powiatu Gorzowskiego był Michał Szpak. Artysta podczas swojego koncertu w Kostrzynie kolejny raz dowiódł , że zasługuje na status gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Mamy nadzieję, że uczestnikom, Święto Plonów w Kostrzynie zapisze się na długo w pamięci. Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, serdecznie dziękujemy!

 

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
  
 moto
26 maja
teren koło Amfiteatru
flisy
9 lipca

 
kzr 18
Maj 2018

AKTUALNE NUMERY

sk3
Nr 3/2018 - MARZEC 2018
 
pl3
Nr 3(63)/2018 - MARZEC 2018
 
wzp4
nr 4(33) 2017 - Grudzień 2017 

INFORMACJE

plan

 
szkola
ROZKŁAD JAZDY:
dowóz do szkół
 
rozklad1
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo