Choć jesteśmy seniorami...

spartakiada119 września miała miejsce Polsko-Niemiecka Spartakiada Seniorów o Puchar Starosty Gorzowskiego, która odbywała się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Dopisali zaproszeni goście oraz pogoda, drużyny dojechały bez przeszkód a doskonałe humory towarzyszyły imprezie od jej rozpoczęcia aż do uroczystego zakończenia w Domu Pomocy Społecznej „Dom Seniora w Kostrzynie nad Odrą Tym razem najlepsza była ekipa z Górzycy, ale zwycięzcami w tej spartakiadzie byli wszyscy w myśl zasady „Choć jesteśmy Seniorami, duch sportowy zawsze z nami!”

Czytaj więcej: Choć jesteśmy seniorami...

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów

tzNa kortach Kompleksu Sportowo Rehabilitacyjnego w Górzycy w dniach 16-18 września 2017r. odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny PZT Skrzatek i Skrzatów (do lat 12). Gospodarzem zawodów był GKT Smecz Górzyca wspierany przez Związek Tenisa Województwa Lubuskiego. Był to pierwszy w historii, w tym regionie kraju turniej tenisowy tej rangi. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na górzyckich kortach rywalizowali czołowi tenisiści kraju (w tym kilku medalistów Mistrzostw Polski Krasnali) z tak uznanych klubów tenisowych jak: Legia Warszawa, Park Tenisowy Olimpia Poznań, Akademia Tenisowa Promasters Szczecin, SKT Szczecin, Akademia Tenisowa Angelique Kerber Puszczykowo, WTS Orzeł Warszawa, UKS Dwójka Zielona Góra, Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa, KT Break Warszawa, Krzycki Klub Tenisowy Wrocław, UKS LEO Trąbki Małe, Stowarzyszenie Sportowe Zielonogórzanka i GKT Smecz Górzyca. W zawodach rewelacyjnie spisała się Dominika Podhajecka.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów

Celulozowe Żaki rozpoczęły ligowe zmagania

UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą17 września na kostrzyńskim stadionie rozgrywano mecze ligowe w wielu grupach wiekowych. My swoją uwagę skupiamy na Żakach UKS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą trenera Arkadiusza NOWAKA, którym będziemy towarzyszyć przez najbliższe tygodnie. Turniej zaczął się dla Celulozowych Żaków bilansem jednego efektownego zwycięstwa, dwóch remisów i dwóch porażek.

Skład zespołu UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą (na zdjęciu od lewej): Fabian KAZNOWSKI, Aleksander SUSKI, Fabian MACHOŃKA, Bartłomiej STEFAŃSKI, trener Arkadiusz NOWAK, Bartosz MOŁODOCH, Eliasz KUBICA, Wojciech KOPERA, Wiktor SUPLICKI, Hubert SUCHECKI.

Czytaj więcej: Celulozowe Żaki rozpoczęły ligowe zmagania

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - zapisy rozpoczęte

tymbarkZacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki. Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września. Miliony dzieci budzą się codziennie, myśląc tylko o jednym – aby móc realizować swoją pasję. 

Czytaj więcej: „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - zapisy rozpoczęte

Celuloza nie dała rady Pogoni...

mecz09W czwartej kolejce lubuskiej Klasy B Towarzystwo Celuloza Kostrzyn nad Odrą ulega Pogoni Skwierzyn 5:1. Tym razem fotorelacji nie będzie. Mecz stał na słabym poziomie, nie brakowało jednak błędów ze strony Papierowych i braku skuteczności pod bramką gości co dało efekt w postaci przegranej. Po meczu Celulzoa traci cztery punkty do lidera zajmując siódme miejsce w tabeli z bilansem bramek 20:12. Przed nami wyjazd do Długoszyna, gdzie jeszcze nie przegraliśmy. Oby i tym razem udało ię przywiźć trzy punkty. Celuloza auu!

Poniżej wyniki i tabela po czterech kolejkach.

Czytaj więcej: Celuloza nie dała rady Pogoni...

Andrzejczak i Hulewicz najszybsi w Kostrzynie

kostrzynska dycha32. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Kostrzyńska Dziesiątka”. Andrzejczak i Hulewicz najszybsi w Kostrzynie nad Odrą. Już po raz 32. w Kostrzynie nad Odrą, centralnymi ulicami „Zatorza”: Niepodległości, Fabryczną, Olczaka, Asfaltową, Sosnową, Drzewicką, Orła Białego, Jagiellońską, biegli uczestnicy międzynarodowego biegu ulicznego „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyńska impreza jest jedną z najstarszych biegowych imprez na Ziemi Lubuskiej i ma bardzo wysoką ocenę. W niedzielę na starcie tegorocznej imprezy stanęli reprezentanci z pięciu województw oraz 5 osobowa grupa z Ukrainy.

Czytaj więcej: Andrzejczak i Hulewicz najszybsi w Kostrzynie

Złoto i srebro dla kostrzyńskich piłkarzy

piłka nożnaZłoto dla Żaków UKS ”Czwórka” srebro dla Skrzatów Lecha Poznań FA Dariusza Dudki. W dniu 2 września 2017 roku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbyły się dwa turnieje piłkarskie w ramach Festiwalu Piłkarskiego „Pożegnanie Lata z Piłkarskim Laurem” „Autunno Cup” Skrzatów i Żaków o Puchar Starosty Gorzowskiego. Turnieje odbywały się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji im. Kazimierza Górskiego. 

Czytaj więcej: Złoto i srebro dla kostrzyńskich piłkarzy

Spławikowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą

rybkiSpławikowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą. Kasperkiewicz i Matyjaszko w blasku złota. W dniu 13 sierpnia br. na kanale warnickim Koło Wędkarskie nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji byli organizatorami Spławikowych Mistrzostw Kostrzyna nad Odrą o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Mistrzostwa odbyły się z udziałem 1 kobiety i 39 mężczyzn z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. O godzinie 7.30 prezes PZW Koło Wędkarskie nr 3 Edward Kasperkiewicz wspólnie z prezesem Zarządu Okręgu PZW Janem Włodarczakiem serdecznie powitali rekordową ilość w historii spławikowych mistrzostw Miasta wędkarzy życząc udanych mistrzostw.

 

Czytaj więcej: Spławikowe mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą

Polsko – niemiecki festyn sportowo – rekreacyjny

archiwumPolsko – niemiecki festyn sportowo – rekreacyjny. W dniu 17 sierpnia br. od godziny 11.00 na kortach tenisowych przy ulicy Niepodległości odbył się już po raz dziesiąty letnia spartakiada sportowo – rekreacyjna rencistów, emerytów i osób niepełnosprawnych „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego. Impreza ta została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz przez zarząd Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”. W rekreacyjnej zabawie udział wzięło blisko 40 seniorów reprezentujących pięć zespołów oraz 30 - osobowa grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 „Bajka”.

Czytaj więcej: Polsko – niemiecki festyn sportowo – rekreacyjny

UKS „Czwórka” zaczyna od złota

uks 4UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą zwycięzcą turnieju Torneo Lubuskie Orlików Kostrzyn nad Odrą 2017. W dniu 19 sierpnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbył się turniej piłkarski Torneo Lubuskie Orlików Kostrzyn 2017 o Puchar Prezesa Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofa Kielca oraz nagrodę główną Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta. Turniej odbywał się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Fundacji im. Kazimierza Górskiego. W turnieju uczestniczyło 14 zespołów w tym trzy z Kostrzyna nad Odrą: UKS „Czwórka”, UKS Celuloza oraz LP AF Dariusz Dudka.

Czytaj więcej: UKS „Czwórka” zaczyna od złota

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
male Anna Maria JOPEK
29 września, 19:00
KCK Kręgielnia
 duatlon 
30 września, godz. 11.00-16.00
Kunowice
 
 
Kino za rogiem: 
repertuar wrzesien

AKTUALNE NUMERY

Samorządny Kostrzyn
Nr 5/2017 - SIERPIEŃ 2017
 
pl9
Nr 9(57)/2017 - WRZESIEŃ 2017
 
wp1
 
nr 2(31) 2017

INFORMACJE

apt

dyżury aptek
 

plan

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo