koronawirus-baner

Będzie infrastruktura, będą wyniki

kuntW dniu 24.06.2020 r. Burmistrz Miasta Andrzej Kunt spotkał się z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oraz Poseł do Europarlamentu Elżbietą Rafalską. Kostrzyn nad Odrą był jednym z miast w Wojewódzkie Lubuskim, jakie odwiedziła Minister. Celem wizyty była analiza infrastruktury sportowej, dlatego pierwsze kroki Minister skierowane były do nowowybudowanej hali sportowej dla Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego przy ul. Mickiewicza 8, która została wybudowana przy udziale pieniędzy rządowych.

Czytaj więcej: Będzie infrastruktura, będą wyniki

Tysiące dla kostrzyńskiego sportu!

700x295Znamy wyniki Rządowego Programu "Klub" w którym tysiące złotych połynęło do Kostrzyna nad Odrą. Granty w wysokości 10.000 zł zdobyły następujące kostrzyńskie stowarzyszenia sportowe: Akademia Futbolu i UKS Czwórka (piłka nożna), UKS Nukleon (piła ręczna), SKF Olimp (zapasy), SKF Renschu (Aikido), Kostrzyński Klub Karate Shotokan (karate). Niestety ponownie nie popisały się zarządy UKS Celuloza i TS Celuloza - ich oferty zostały odrzucone ze względów formalnych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

częściowo otwieramy stadiony piłkarskie

pilkaPo przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny - czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców - już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne - wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej: częściowo otwieramy stadiony piłkarskie

Gorzowskie wraca do III Ligi!

pakulaLubuski Związek Piłki Nożnej opublikował na swojej stronie ostateczne tabele zakończonego przedwcześnie sezonu piłkarskiego 2019/2020. Serce rośnie, że najstarszy na Ziemi Gorzowskiej klub piłkarski, jakim jest z pewnością WARTA GORZÓW zapewnił sobie awans do rozgrywek III Ligi, a być może w następnym sezonie do Warciarzy dołączy Stilon Gorzów, który uplasował się na drugiej pozycji w tabeli. Kto wie, może w następnych seoznach kibice będą pasjonować się derbami miasta właśnie na poziomie III Ligi? Kilka dni temu w gorzowskim Urzędzie Miasta "na ręce Prezesa Zbigniewa Pakuły zostały złożone podziękowania i gratulacje za awans od przewodniczącego Rady Miasta, Pana Jana Kaczanowskiego" - informuje klubowy FB, co chyba wyraźnie podkreśla wagę tego awansu dla władz Gorzowa Wlkp.

O perspektywach trzecioligowej Warty Gorzów można posłuchać [TUTAJ] 

Warcie Gorzów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

bo MUKS PS najlepszy jest!

gorzelakMUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą to klub sportowy, który do życia został powołany 17 grudnia 2013 roku. Od początku swojego istnienia zajmuje się szeroko pojętą żeńską piłką nożną - od szkolenia dziewcząt, aż po rozgrywki kobiecej piłki seniorskiej. Mieszkańcom naszego miasta nazwa ta kojarzy się głównie ze świetnymi występami naszych trzecioligowych piłkarek, które są na dobrej drodze do awansu do II Ligi Kobiet, ale to nie jedyne sukcesy naszych kostrzyńskich Orliczek, o czym rozmawiamy ze Stanisławem Gorzelakiem, związanym z klubem od początku jego istnienia.

Czytaj więcej: bo MUKS PS najlepszy jest!

Sport powoli wraca do "normalności"

sportPremier: Znosimy kolejne ograniczenia. Otwieramy boiska, wraca ekstraklasa. 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy będą wznowione 29 maja, a żużlowej ekstraligi 12 czerwca. Sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio będą mogli korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu.

Czytaj więcej: Sport powoli wraca do "normalności"

Kolejne szkolenie PZPN za nami

IMG 20200211 18540111 lutego Mobilna Akademia Młodych Orłów z trenerami Tomaszem Pawliczakiem i Wojciechem Kochanowskim obserwowała młodych adeptów piłki nożnej z Powiatu Gorzowskiego. Celem szkolenia MAMO jest selekcja najzdolniejszych zawodników do kadr wojewódzkich, a być może nawet do reprezentacji Polski, czego przykładem jest np. Kacper Sikorski, rocznik 2007. Zawodnik UKS Czwórki Kostrzyn uczestniczył już w zgrupowaniach Letniej oraz Jesiennej AMO, gdzie mógł rywalizować z najlepszymi rówieśnikami z całego kraju. Dodatkową korzyścią uczestnictwa w szkoleniu jest rozwijanie warsztatu trenerskiego szkoleniowców. Mobilna AMO rozdaje materiały, pokazuje najnowsze trendy oraz trening pokazowy po to, aby miejscowi trenerzy prowadzili efektywny trening. Bardzo chętnie przyjeżdżamy do Kostrzyna, gdzie jest duży potencjał graczy a trenerzy są pasjonatami zaangażowanymi w rozwój zawodników – mówi T. Pawliczak.

Czytaj więcej: Kolejne szkolenie PZPN za nami

TS Celuloza: Nie ma sianka, nie ma granka?

stadion

W ostatnim czasie „na mieście” fanów piłki nożnej elektryzuje wiadomość o braku środków finansowych dla Towarzystwa Sportowego „Celuloza” Kostrzyn nad Odrą. Prawdą jest tylko to, że w Budżecie Miasta na rok 2020 nie ma astronomicznej kwoty (jak na klasę w której gra Celuloza!) na tzw. sport kwalifikowany - blisko 50.000 zł, które można wydać choćby na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Czytaj więcej: TS Celuloza: Nie ma sianka, nie ma granka?

Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki w Puszczykowie!

Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki w Puszczykowie! W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej świetne 2 miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Barbarą Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) wygrały zawody! To był fantastyczny powrót Dominiki po chorobie i kontuzji, do tego w starszej kategorii do lat 16-u. 

Czytaj więcej: Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki w Puszczykowie!

Kostrzyn „Policzył się z cukrzycą” po raz 13-sty

bieg008Już po raz trzynasty (!) kostrzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami Biegu „Policz się z cukrzycą!”, który odbywał się, podobnie jak w całej Polsce, w przeddzień 28. Finału WOŚP. Dopisała pogoda, dopisali także biegacze, których na linii startu pojawiło się około setki. A na mecie czekały pamiątkowe medale i kalendarze...

Czytaj więcej: Kostrzyn „Policzył się z cukrzycą” po raz 13-sty

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo