bgz banner

Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza

Liga piłkarzy ręcznych się rozpędzaPiłkarze ręczni UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą w grze. Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza. Obecnie gramy co trzy dni. W ostatnią niedzielę 8 października pierwszy mecz w lidze rozegrał młodzik Nukleonu.  Końcowy wynik to po niezłym meczu 18:15 dla Bachusa Zielona Góra.

10 października junior młodszy spotkał się na wyjeździe z drużyną Spartakus Zielona Góra. Świetny mecz, rewelacyjnie funkcjonująca drużyna, nowoczesna gra a wynik to 17:42 i totalny pogrom gospodarzy przez kostrzyńskich piłkarzy ręcznych.

W obu spotkaniach emocji nie zabrakło o czym poniżej.

 Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza

Niedzielny mecz naszego młodzika z drużyną UKS Bachus Zielona Góra był pierwszym meczem w lidze. Od samego początku przebiegał nietypowo jak na rozgrywki piłkarzy ręcznych . Do jedenastej minuty obie drużyny zdołały zdobyć tylko po jednej bramce. Wynikało to ze słabej  skuteczność w ataku. Niestety kolejne minuty gry to popis Bachusa. Po rzuceniu 5 bramek z rzędu przeciwnik wyszedł na prowadzenie 6:1. Nasza gra była dobra do momentu oddania rzutu. Wypracowywaliśmy czyste pozycje rzutowe, ale nasza skuteczność była fatalna. Nawet przy rzutach karnych nic się nie zmieniło. Przegrywamy pierwszą połowę 8:2. Sparaliżowała nas świadomość , że gramy z drużyną starszą o zdecydowanie lepszych warunkach fizycznych. Po odprawie w szatni , na drugą połowę wyszła inna drużyna. Zagraliśmy bardzo dobrą obroną , zmuszając przeciwników do wielu błędów. Mogliśmy zagrać z kontry oraz zorganizować szybki atak. Zaczęliśmy gonić wynik i wywierać presję na drużynie Bachusa. Wygrywamy drugą połowę 13:10 ale w całym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwnika. Końcowy wynik 18:15 dla Bachusa.

Drużyna młodzika  wystąpiła w składzie : Terażniewski Kacper, Stopyra Adam, Sienkiewicz Damian, Sęsoła Maciej, Sulik Jakub, Biskowski Piotr, Grzelczak Szymon (2), Filipowski Mateusz, Nowak Konrad, Kościelski Jakub, Wróbel Konrad (2), Głuszko Maksymilian, Jabłoński Sebastian (3), Sulmiński Mateusz (7), Wojcieszak Mateusz, Krajnik Paweł (1), trener – Marek Zatylny.

Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza

W środę , 10 października o punkty walczył nasz  junior młodszy. Wyjazdowy mecz ze Spartakusem Zielona Góra potwierdził wysoką dyspozycję drużyny. Zagraliśmy praktycznie bez błędów własnych, będąc przez cały mecz świetnie funkcjonującą drużyną. Rozgromiliśmy gospodarzy 42:17.  Tylko do 14 minuty przeciwnik dotrzymywał nam kroku przy wyniku 6:6. Później było już tylko lepiej. Po raz kolejny wszystko zaczęło się od bardzo szczelnej obrony. Spartakus w żaden sposób nie mógł sforsować naszej strefy. Druga część pierwszej połowy to już sukcesywne powiększanie przewagi.  Już na przerwę schodziliśmy z korzystnym wynikiem 16:9. Druga odsłona to popis Nukleonu. Jeszcze wzmocniliśmy naszą obronę,  przyspieszając jednocześnie grę w ataku. Zaczęliśmy zdobywać bramki praktycznie w każdej akcji. Ostatnie 22 minuty gry to 20 naszych trafień , przy trzech bramkach przeciwnika. Świetny mecz, rewelacyjnie funkcjonująca drużyna, nowoczesna gra. Tak można podsumować spotkanie.  Po dwóch kolejkach jesteśmy liderem rozgrywek wojewódzkich.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :  Papiernik Michał (7), Szeląg Szymon (8), Kotecki Kacper (1), Stańczak Dominik,  Sulmiński Mateusz (2) ,  Jabłoński Sebastian ,  Konrad Wróbel , Sienkiewicz Damian, Korman Piotr (11), Gołuch Bartosz , Moczulski Michał (7), Orbach Aleksander C (2), Piekutowski Michał (4), Burzyński Marcin, Szatkowski Bartosz,  trener – Marek Zatylny.

Liga piłkarzy ręcznych się rozpędza

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Pierwszy mecz w lidze  młodzika,  choć przegrany   pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Grając z drużyną starszą o dużo lepszych warunkach fizycznych , przegraliśmy mecz w „głowach”. W pierwszej połowie ta świadomość tak zablokowała drużynę , że zagrali poniżej swoich możliwości. Wynik 8:2 był tego konsekwencją. Na drugą połowę wyszliśmy i zagraliśmy swoje. Tutaj wynik był już korzystny 13:10. Nie zdołaliśmy jednak odrobić wcześniejszych strat i cały mecz przegraliśmy. Ten sezon dla młodzika będzie trudny. Często będziemy grali z przeciwnikiem ze starszego rocznika. Ale to nas tylko wzmocni. Jeśli chodzi o mecz juniora młodszego, jestem pełen uznania dla drużyny. Drugi z rzędu mecz ligowy zagrali rewelacyjnie. Żelazna dyscyplina taktyczna , pełne skupienie i to co najważniejsze, mentalne podejście do spotkania. Każdy z zawodników z drużyny dał z siebie wszystko i przyczynił się do takiego wyniku. Było widać , że wszystkim moim zawodnikom gra sprawia wiele radości. Oby tak było zawsze.                                                                                                   

Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza Kostrzynanad Odrą  Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA  .”.

biuro

Co? Gdzie? Kiedy?

POLECAMY:
 
 
20 marca, godz. 10:00
KCK Kręgielnia
 
 KK180302 578
Dni Muzyki nad Odrą
2-22 marca 2019 roku
 
opla
Biblioteka Publiczna
23 marca, godz. 10:00-18:00
 
wiosna
Park Narodowy Ujście Warty
31 marca, godz. 10:00
 
mbp
MARZEC w Bibliotece
 
 Strefa Dobrej Muzyki
ostr
Strefa Dobrej Muzyki
29 marca, godz. 19.00
KCK Kręgielnia
 
zegarki-edwa

AKTUALNE NUMERY


sk2
Nr 2/2019 - LUTY 2019
 
pl2b
Nr 2(73)/2019 - LUTY 2019 
 
virtualnetia

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od 1 czerwca 2018 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
Mariusz Staniszewski
redaktor sportowy

sport@naszkostrzyn.pl
tel. 693 907 200
 

znajdziesz nas w gazecie

logo